Share |


3ο Τουρνουά Basket Στελεχών Επιχειρήσεων 2012-2013

Όμιλοι Ομάδων

 Όμιλος Α

 Όμιλος B

 Όμιλος Γ

LOGISTICS WAY
ΑΘΗΝΑΪΚΗ ΖΥΘΟΠΟΙΪΑ
ΜΑΥΡΟΓΕΝΗΣ Α.Ε.
NOKIA SIEMENS
ORACLE ΕΛΓΕΚΑ
ENTERSOFT TEKAT COMPUTER PERIPHERAL INTERNATIONAL (CPI)
ACCENTURE
DIANA SHIPPING INC. SIEMENS ENTERPRISE COMMUNICATIONS
UCI XEROX Ε.Ι. ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ Α.Ε.

Φάση Ομίλων
Επειδή ο κάθε όμιλος αποτελείται από πέντε (5) ομάδες η κάθε ομάδα στη προκριματική φάση θα δώσει τέσσερις (4) αγώνες. Με δεδομένο ότι με βάση τις προδιαγραφές συμμετοχής στο τουρνουά ο ελάχιστος αριθμός αγώνων για την πρώτη φαση για κάθε ομάδα θα έπρεπε να είναι πέντε (5), θα ισχύσει το εξής σύστημα:
Οι πρώτες  τρείς (3) ομάδες από κάθε όμιλο (και αφού θα έχουν δώσει τέσσερις αγώνες στη φάση ομίλων) θα προκριθούν στην επόμενη φάση όπου θα γίνουν μετά από διασταύρωση διπλοί αγώνες (όχι νοκ ουτ όπως στα προηγούμενα τουρνουά. Οι ομάδες του κάθε ομίλου που θα τερματίσουν στην τέταρτη και πέμπτη θέση θα δώσουν αγώνα μπαράζ, ώστε να προκύψει η ομάδα που θα προκριθεί μαζί με τις υπόλοιπες ομάδες του ομίλου στην επόμενη φάση. Με αυτό τον τρόπο και η ομάδα που θα αποχωρήσει θα έχει δώσει πέντε (5) αγώνες (4 στα πλαίσια του ομίλου και ένα στα μπαράζ.). Θα προκύψουν λοιπόν οι παρακάτω κατατάξεις σε κάθε όμιλο.

 Όμιλος Α
Όμιλος Β
 Όμιλος Γ
 Α1  B1  Γ1
 Α2  B2  Γ2
 Α3  B3  Γ3
 Α4   B4  Γ4

Οι ομάδες Α4, Β4, Γ4 θα προκύψουν από αγώνες μπαράζ της 4ης και 5ης ομάδος κάθε ομίλου.

Πρόκριση στην επόμενη φάση

Στην επόμενη φάση οι διασταυρώσεις θα είναι οι εξής σε διπλούς αγώνες. Θα περάσει η ομάδα που θα σημειώσει δύο νίκες και σε περίπτωση μιας νίκης για τη κάθε ομάδα θα προκριθεί η ομάδα με τη μεγαλύτερη διαφορά πόντων στα δύο μεταξύ τους παιχνίδια.

 A1-Γ4  Α2-Γ3
 Β1-Α4  Β2-Α3
 Γ1-Β4  Γ2-Β3


Στην Συνέχεια θα γίνουν νοκ Out αγώνες ως εξής:

ΟΜΑΔΑ 1 : Νικήτρια ομάδα Α1-Γ4 - Νικήτρια Β2-Α3
ΟΜΑΔΑ 2 : Νικήτρια ομάδα Α2-Γ3 - Νικήτρια Γ1-Β4
ΟΜΑΔΑ 3 : Νικήτρια ομάδα B1-A4 - Νικήτρια Γ2-Β3

Από τους αγώνες θα περάσουν στο Final Four οι τρείς νικήτριες ομάδες και μια ομάδα (ΟΜΑΔΑ 4) από τις ηττημένες ομάδες (αυτή με την μεγαλύτερη-καλύτερη διαφορά (επίθεση-άμυνα) στους τελευταίους νοκ out αγώνες.


Final Four
Στο Final four οι αγώνες θα γίνουν με δύο διαιτητές.

Ομάδα 1 - Ομάδα 4
Ομάδα 2 - Ομάδα 3

Στο ημιτελικό θα συμμετάσχουν οι ομάδες που ηττήθηκαν και στο τελικό οι δυο νικήτριες ομάδες.

Βαθμολογίες Ομίλων (Last Update 19/6/2013)


Όμιλος Α (Τελική κατάταξη μετά και από αγώνα μπαράζ μεταξύ ENTERSOFT - ACCENTURE)


 Θέση  Ομάδα  Βαθμοί  Αγώνες  Πόντοι (+)

Πόντοι (-)

 Διαφ. Πόντων

1
UCI
8
4 234
155
+79
2 NOKIA SIEMENS
7
4
174
161
+13
3 LOGISTICS WAY 6
4
205
214
-9
4
ENTERSOFT 
7
5
249
266
-17
5 ACCENTURE  5
5
210
276
-66


Όμιλος B (Τελική κατάταξη μετά και από αγώνα μπαράζ μεταξύ ΤΕΚΑΤ - DIANA SHIPPING που κρίθηκε στη παράταση)


 Θέση  Ομάδα  Βαθμοί  Αγώνες  Πόντοι (+)

Πόντοι (-)

 Διαφ. Πόντων

1
ΑΘΗΝΑΪΚΗ ΖΥΘΟΠΟΙΪΑ  8
4
 235 164
 +71
2
XEROX
6
4
192
216
 -24
3
ORACLE
6
4
158 175
 -17
4 TEKAT 7
5
239
263
 -24
5
DIANA SHIPPING
6 5
233
239
 -6


Όμιλος Γ (Τελική κατάταξη μετά και από αγώνα μπαράζ μεταξύ ΕΛΓΕΚΑ-ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΥ)

 Θέση  Ομάδα  Βαθμοί  Αγώνες  Πόντοι (+)

Πόντοι (-)

 Διαφ. Πόντων

1 ΜΑΥΡΟΓΕΝΗΣ Α.Ε.  8 4
225 161
+64
2
SIEMENS ENTERPRISE COMMUNICATIONS  7
4
205
152
+53
3
COMPUTER PERIPHERAL INTERNATIONAL (CPI)  6
4
160
188
-28
4
ΕΛΓΕΚΑ  6
5
186
231
-45
5
Ε.Ι. ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ Α.Ε.  6 5 184
229
-45

Πρόγραμμα Αγώνων

Παρατηρήσεις:
Πατώντας πάνω στο όνομα του γηπέδου μπορείτε να δείτε οδηγίες πρόσβασης (Λ.Π. = Λεόντειος Πατησίων Ε.Α. = ΕλληνοΓερμανική Αγωγή Παλλήνη)
  • Πατώντας πάνω στο Score θα μπορείτε να δείτε το σχετικό Φύλλο Αγώνα
  • Για την πλειοψηφία των αγώνων προσπαθήσαμε να προγραμματίσουμε τους αγώνες με βάση τις προτιμήσεις  κάθε ομάδος όπως αυτές καθορίστηκαν στα σχετικά ερωτηματολόγια αλλά παρόλα αυτά υπάρχουν και κάποιες αποκλίσεις. Ζητάμε την κατανόηση των ομάδων αφού υπάρχουν πολύ διαφορετικές προτιμήσεις σε ώρες και ημέρες, παράλληλα με την περιορισμένη διαθεσιμότητα στα γήπεδα.
  • Έχουμε αποφύγει την διεξαγωγή αγώνων σε αργίες - εορτές καθώς και τριήμερα που προκύπτουν από τον συνδυασμό ΣΚ με αργίες.

Προγραμματισμός, Αποτελέσματα και Φύλα Αγώνων (Κάντε κλικ στο score για να δείτε το Φυλ. Αγώνα)

Ημερομηνία 
Γήπεδο Ώρα Όμιλος Ομάδα Α Ομάδα Β Score
Πέμπτη, 15 Νοέμβριος 2012
E.A. 21.30 A ENTERSOFT NOKIA SIEMENS  43-51
Σάββατο, 17 Νοέμβριος 2012
ΛΕΟΝΤΕΙΟ 17.30 Γ ΜΑΥΡΟΓΕΝΗΣ SIEMENS E.C. 54-43
Κυριακή, 18 Νοέμβριος 2012
Ε.Α. 21.00 B ΑΘ. ΖΥΘΟΠΟΙΪΑ ORACLE  60-49
Κυριακή, 18 Νοέμβριος 2012
ΛΕΟΝΤΕΙΟ 12.00 Γ ΕΛΓΕΚΑ Ε.Ι. ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ Α.Ε. 29-38
Κυριακή, 25 Νοέμβριος 2012
Ε.Α. 19.30 B TEKAT DIANA SHIPPING  51-46
Δευτέρα, 26 Νοέμβριος 2012
E.A. 21.00 A ACCENTURE UCI 36-56
Σάββατο, 1 Δεκέμβριος 2012
ΛΕΟΝΤΕΙΟ 15.30 Γ SIEMENS E.C. Ε.Ι. ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ Α.Ε. 54-37
Κυριακή, 2 Δεκέμβριος 2012
ΛΕΟΝΤΕΙΟ 12.30 Β ΧΕRΟΧ ORACLE 49-36
Κυριακή, 2 Δεκέμβριος 2012
Ε.Α. 19.30 Γ C.P.I. ΕΛΓΕΚΑ 46-42
Δευτέρα, 10 Δεκέμβριος 2012
E.A. 21.00 Α LOGISTICS WAY
NOKIA SIEMENS
44-47
Σάββατο, 15 Δεκέμβριος 2012
ΛΕΟΝΤΕΙΟ 15.30 Γ ΜΑΥΡΟΓΕΝΗΣ C.P.I. 64-45
Κυριακή, 16 Δεκέμβριος 2012
ΛΕΟΝΤΕΙΟ 12.30 A LOGISTICS WAY ACCENTURE
 60-49
 Δευτέρα, 17 Δεκέμβριος 2012

ΛΕΟΝΤΕΙΟ
20.30
 Α  UCI  ENTERSOFT 56-38
Κυριακή, 13 Ιανουάριος 2013
 Ε.Α. 21.00
B
 ΑΘ. ΖΥΘΟΠΟΙΙΑ
ΤΕΚΑΤ
 64-39
 Κυριακή, 20 Ιανουάριος 2013
 Ε.Α. 19.30
Β
 DIANA SHIPPING
XEROX
 59-42
 Κυριακή, 20 Ιανουάριος 2013
 Ε.Α. 21.00 Β   ΜΑΥΡΟΓΕΝΗΣ Ε.Ι. ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ Α.Ε.
56-40
 Δευτέρα, 21 Ιανουάριος 2013

 Ε.Α.  21.00  A  LOGISTICS WAY
ENTERSOFT
 58-46 
 Τρίτη, 22 Ιανουάριος 2013

 Ε.Α. 21.00   A  NOKIA SIEMENS
ACCENTURE
38-24
 Κυριακή 27, Ιανουάριος 2013

 Ε.Α.  21.00  Γ  ΤΕΚΑΤ ORACLE
 32-34
Κυριακή 3, Φεβρουάριος 2013 
 Ε.Α. 21.00
 Γ  ΕΛΓΕΚΑ  SIEMENS  28-57
Κυριακή 3, Φεβρουάριος 2013 
 Ε.Α. 19.30
 Β  CPI
 Ε.Ι. ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ Α.Ε.
36-31
 Δευτέρα 4, Φεβρουάριος

 Ε.Α.  21.00  A UCI
 LOGISTICS WAY
72-43
Πέμπτη 7, Φεβρουάριος 2013

 E.A. 21.30
A
ENTERSOFT
ACCENTURE
54-45
 Κυριακή 17, Φεβρουάριος 2013

Ε.Α.
 19.30  Γ ΜΑΥΡΟΓΕΝΗΣΑ.Ε.
ΕΛΓΕΚΑ
51-33
 Κυριακή 17, Φεβρουάριος 2013

 Ε.Α.  21.00 Γ
 CPI SIEMENS
 33-51
 Κυριακή 24, Φεβρουάριος 2013

 Ε.Α.  21.00 Β
 ΤΕΚΑΤ  XEROX 55-63
 Κυριακή 3, Μάρτιος 2013
ΜΠΑΡΑΖ
Nok Out

Ε.Α.
19.30
 Γ
 ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΥ
 ΕΛΓΕΚΑ
38-54
 Κυριακή 3, Μάρτιος 2013
Ε.Α.
21.00
 Β  ΑΘ. ΖΥΘΟΠΟΙΙΑ DIANA SHIPPING  45-38
Κυριακή 10, Μάρτιος 2013 
E.A.
19.30
B
 ORACLE DIANA SHIPPING
 41-32
 Κυριακή 10, Μάρτιος 2013
E.A.
21.00  B ΑΘ. ΖΥΘΟΠΟΙΙΑ
 ΧΕRΟΧ 66-38
 Πέμπτη 14, Μάρτιος 2013    E.A. 21.30
A
 UCI  NOKIA SIEMENS
50-38
 Πέμπτη 28, Μάρτιος 2013
ΜΠΑΡΑΖ
Nok Out

   Ε.Α. 21.30
 A ENTERSOFT
 ACCENTURE 68-56
 Κυριακή 31, Μάρτιος 2013
ΜΠΑΡΑΖ
Nok Out

   Ε.Α. 19.30  B  TEKAT DIANA SHIPPING
60-58

Αγώνες Επόμενης Φάσης:
Στην επόμενη φάση οι διασταυρώσεις θα είναι οι παρακάτω σε διπλούς αγώνες. Θα περάσει η ομάδα που θα σημειώσει δύο νίκες ενώ σε περίπτωση μιας νίκης για τη κάθε ομάδα θα προκριθεί η ομάδα με τη μεγαλύτερη διαφορά πόντων στα δύο μεταξύ τους παιχνίδια.
UCI - ΕΛΓΕΚΑ  (A1-Γ4)
ΝΟΚΙΑ SIEMENS - COMPUTER PERIPHERAL INTERNATIONAL (CPI) (A2-Γ3)
ΑΘΗΝΑΪΚΗ ΖΥΘΟΠΟΙΪΑ - ENTERSOFT (Β1-Α4)
XEROX - LOGISTICS WAY (Β2-Α3)
ΜΑΥΡΟΓΕΝΗΣ Α.Ε. - ΤΕΚΑΤ (Γ1-Β4)
SIEMENS ENTERPRISE COMMUNICATIONS - ORACLE (Γ2-Β3)

Προγραμματισμός Αγώνων Επόμενης Φάσης:

Ημερομηνία  Γήπεδο Ώρα Αγώνας
Ομάδα Α Ομάδα Β Score
Πέμπτη 4, Απρίλιος 2013
E.A. 21.30 1
SIEMENS E.C.
ORACLE
45-46
Κυριακή 7, Απρίλιος 2013   E.A.  21.00 1
 UCI  ΕΛΓΕΚΑ 61-32
 Σάββατο 20, Απρίλιος 2013
E.A.   19.45 1
 ΑΘ. ΖΥΘΟΠΟΙΪΑ  ENTERSOFT 74-46
Κυριακή 21, Απρίλιος 2013   E.A.  19.45 1 ΜΑΥΡΟΓΕΝΗΣ 
ΤΕΚΑΤ
69-46
Κυριακή 21, Απρίλιος 2013   E.A.  21.15  NOKIA SIEMENS C.P.I.  39-36
 Δευτέρα 20, Απρίλιος 2013
  E.A.   21.15  XEROX  LOGISTICS WAY 30-54

Ημερομηνία  Γήπεδο Ώρα Αγώνας
Ομάδα Α Ομάδα Β Score
Δευτέρα 20, Μαΐος 2013  E.A.  21.15
2
XEROX  LOGISTICS WAY   47-55
Κυριακή 26, Μαΐος 2013
E.A.   19.30 2
UCI   ΕΛΓΕΚΑ 52-28
 Κυριακή 26, Μαΐος 2013 E.A.   21.00  2
ΜΑΥΡΟΓΕΝΗΣ
 ΤΕΚΑΤ 44-24
 Κυριακή 26, Μαΐος 2013
 ΛΕΟΝΤΕΙΟΣ  14.30 2
 ΝΟΚΙΑ SIEMENS
CPI
51-42
Πέμπτη 30, Μαΐος 2013   E.A.  21.30 2 SIEMENS
ORACLE
54-46
Κυριακή 9, Ιούνιος 2013   ΛΕΟΝΤΕΙΟΣ  14.30 2
ΑΘ. ΖΥΘΟΠΟΙΪΑ  ENTERSOFT  59-48


Ομάδα Α Ομάδα Β 1ος Αγώνας
2ος Αγώνας 
Προκρίνεται
SIEMENS E.C.
ORACLE
45-46
 54-46  A (Γ2-Β3)
 UCI  ΕΛΓΕΚΑ 61-32
 52-28  B (Α1-Γ4)
 ΑΘ. ΖΥΘΟΠΟΙΪΑ  ENTERSOFT 74-46
   C (Β1-Α4)
ΜΑΥΡΟΓΕΝΗΣ 
ΤΕΚΑΤ
69-46
 44-24  D (Γ1-Β4)
 NOKIA SIEMENS C.P.I.  39-36
 51-42
(Παράταση)
 E (A2-Γ3)
 XEROX  LOGISTICS WAY 30-54
 47-55  F (Β2-Α3)

Ημερομηνίες Προκριματικών αγώνων για Final 4:
Ημερομηνία  Γήπεδο Ώρα Αγώνας
Ομάδα Α Ομάδα Β Score
Κυριακή 16,
  Ιούνιος 2013
 E.A.  19.00 Nok out
 ΜΑΥΡΟΓΕΝΗΣ  ΝΟΚΙΑ SIEMENS
 69-64
 Κυριακή 16,
  Ιούνιος 2013
 E.A.  21.00  Nok out  UCI  Logistics Way 65-58
Τρίτη 18,
  Ιούνιος 2013 
Μπόθου
Περιστέρι

21.30
Nok out  ΑΘ. ΖΥΘΟΠΟΙΪΑ SIEMENS E.C.
50-52

Final Four
Ημερομηνία  Γήπεδο Ώρα Ομάδα Α Ομάδα Β Score
Τρίτη 25,
Ιούνιος 2013
E.A. 20.30 UCI
ΑΘ. ΖΥΘΟΠΟΙΪΑ
50-65
Τετάρτη 26, Ιούνιος 2013   E.A.  21.00 SIEMENS E.C.
ΜΑΥΡΟΓΕΝΗΣ  50-48

Τελικοί Αγώνες Final Four & Απονομή
Ημερομηνία  Γήπεδο Ώρα Αγώνας
Ομάδα Α Ομάδα Β Score
Σάββατο 29,
Ιούνιος 2013
E.A. 10.00
Θέσεις 3-4
UCI
ΜΑΥΡΟΓΕΝΗΣ
60-59
Σάββατο 29, Ιούνιος 2013   E.A.  11.30 Θέσεις 1-2
ΑΘ. ΖΥΘΟΠΟΙΪΑ
SIEMENS E.C. 
 65-58


  

Συμμετοχές





 
 
   


   
   
 
   

 








 
  

Χορηγοί

 
  
Shutdown.gr,  Τηλ. 2114042367, Fax. 210 9244510, info@shutdown.gr DOOR Greece Training & Consulting Project

  Maximize